Közel-keleti hangok a Csillagponton

2017. szeptember 15., címkék: csillagpont, közel-keleti reformátusok, videó, szír keresztyének, libanoni reformátusok, video

A közel-keleti református egyházakkal épülő partnerkapcsolat kifejeződéseként négy szíriai keresztyén fiatal vett részt az idei Csillagponton, akik kameránk előtt megosztották tapasztalataikat hazájukról és a debreceni református ifjúsági találkozóról is.

Kik azok a szíriai keresztyének?

2012. március 22., címkék: misszió, szíria, egyházak világtanácsa (wcc), szír keresztyének

A Szíriában uralkodó erőszak miatt keresztyének tömegei menekülnek Nyugatra. A szír keresztyénség teljesen más, mint ahogy Nyugaton megszoktuk.